Anasayfa > Hizmetler > Altyapımızı Teknolojiye Uygun Hale Getiriyoruz

Altyapımızı Teknolojiye Uygun Hale Getiriyoruz

ASKİM Müdürlüğümüz, şehrin altyapısını oluşturan içme suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamını son teknolojik cihazlarla Coğrafi Bilgi Sistemlerine entegre olacak şekilde hazırlamak için kolları sıvadı.

Adıyaman’da uzun yıllardan bu yana kullanılan altyapı şebekesinin teknolojiye uygun hale getirilmesi için kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM), şehrin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını teknolojiye uygun cihazlarla Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS)’ne entegre olacak şekle getirmek için çalışmalara başladı.

Konu ile ilgili bilgi veren ve hedeflerinin 2016 yılı içerisinde altyapıdaki arızalara en kısa sürede müdahale etmek olduğunu söyleyen ASKİM yetkilileri, “ASKİM olarak, radar tarama yöntemiyle şehrimizdeki içme suyu hattını projelendirmeye başladık. Bu projenin hayata geçmesi ile birlikte, içme suyu ve kanalizasyon hatlarının tamamı son teknolojik cihazlarla Coğrafi Bilgi Sistemlerine entegre olacak şekilde hazırlanacak. Projelendirme sonrasında özellikle içme suyunda kayıp vanalar aktif hale gelecek ve kentimizin altyapısıyla ilgili sorunlara daha hızlı bir şekilde müdahale edilecek. Ayrıca altyapı ile ilgili gelen şikayetlere müdahale eden ekiplerimiz de bu projenin hayata geçirilmesinden sonra zaman ve mekan kaybı yaşamadan şebeke hatlarını çok daha kısa ve kolay bir şekilde bulabilecekler” diyerek bilgi verdiler.

Bu proje ile teknolojiyi en iyi şekilde kullanacaklarını da sözlerine ekleyen yetkililer şunları dile getirdiler: “Bu projenin hayata geçmesiyle gelen şikayetleri anında tablet ve bilgisayarlar üzerinde tespit edecek olan ekiplerimiz, arızanın nerede olduğunun ve hangi vananın kapatılacağının hepsini tablet üzerinde görebilecek ve bu şekilde vatandaşın su kesinti süresi de minimuma indirilmiş olacak. İnşallah hedefimiz 2016 yılı içerisinde su ve kanalizasyon şebeke hatlarımızın tamamını Coğrafi Bilgi Sistemine aktararak sorunu en kısa sürede çözme olacak.”