Anasayfa > Hizmetler > Belediyemizden 3 Bini Aşkın Öğrencimize Büyük Destek

Belediyemizden 3 Bini Aşkın Öğrencimize Büyük Destek

Adıyaman Belediyesi tarafından bu yıl üniversite sınavını kazanan 3 bini aşkın öğrenciye eğitim yardımı yapıldı. Öğrenciler hesaplarına yatan paraları çekip, başkana ve belediye yetkililerine teşekkür mesajı attı.

Eğitime büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun önerisiyle ortaya çıkan ve meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilen ‘üniversiteyi kazanan öğrencilere eğitim desteğinde bulunma’ kararı sonrasında başvuruda bulunan 3 bini aşkın öğrencinin hesaplarına paraların büyük bölümü yattı.

Adıyaman il merkezi sınırları içerisinde bir liseden mezun olma, bu yıl üniversite sınavını kazanma ve kazandığı üniversiteye kayıt yaptırma şartlarının arandığı ‘eğitim desteği’ için başvuru yapan öğrenci sayısının ek kontenjanla birlikte 3 bin 99 olduğunu söyleyen Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yatırımların en önemlisinin insana yapılan yatırım olduğunu dile getirerek, “AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımlarla kalitesi her geçen gün artan eğitim konusunda biz de Adıyaman Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymak istedik. Bu anlamda belediyemiz sınırları içerisinde ikamet ederek bu yıl üniversite sınavını kazanan tüm öğrencilerimize ‘eğitim desteği’ vermeye karar verdik. Belediye meclis üyelerimizin de oylarıyla aldığımız bu kararı hemen hayata geçirdik ve kısa süre içerisinde öğrencilerimizin başvurularını almaya başladık. Eğitim desteği almak için yapılan başvuru sayısı bizi çok mutlu etti. Sadece belediye sınırlarımız içerisinde 3 bine yakın gencimizin üniversiteyi kazandığını görmek muhteşem bir durum. Onlar bu kadar emek verip, üniversiteyi kazanma başarısı göstermişse bize de onlara yardımcı olmak düşer. İnşallah bu desteğimiz öğrencilerimizin ihtiyaçlarına bir nebze olsun katkı sağlar” şeklinde konuştu.

TIP FAKÜLTESİ MUTLULUĞU

Adıyaman Belediyesi mücavir alanında bulunan bir liseden mezun olma şartının yer aldığı başvurular sonunda ortaya çıkan istatistiklere göre; Tıp Fakültesi, Mimarlık-Mühendislik Fakültesi, Diş Hekimliği, Hukuk Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi gibi yüksek puanlı bölümleri kazanan öğrenci sayısının fazlalığı herkesi mutlu etti.

Buna göre yapılan başvurular sonunda Tıp Fakültesini kazan öğrenci sayısı 153, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerini kazanan öğrenci sayısı 262, Diş Hekimliğini kazanan öğrenci sayısı 73, Hukuk Fakültesini kazanan öğrenci sayısı 124 ve Eczacılık Fakültesini kazanan öğrenci sayısı ise 35 olarak belirlendi.

ÖĞRENCİLERDEN, BAŞKAN KUTLU’YA TEŞEKKÜR

Üniversiteyi kazanarak büyük mutluluk yaşayan öğrenciler ise, Adıyaman Belediyesi tarafından verilen ‘eğitim desteği’yle ikinci mutluluğu yaşadıklarını dile getirerek, bu işe öncülük eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

Başvuru sırasında bir değerlendirmede bulunan Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Muhasebe Bölümünü kazanan öğrencilerden İbrahim Numan Almacı, “Üniversiteyi yeni kazanan öğrencilere böyle bir destek verilmesi gerçekten çok güzel. Verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksekokulu Laborant ve Veterinerlik Bölümünü kazanan Emrah Kılıç da eğitim desteği jestinden dolayı Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve meclis üyelerine teşekkür etti.

Gaziantep Üniversitesi Diş Protez Teknikerliği Bölümünü kazanan Gizem Tekin ise yaptığı açıklamada, verilen desteğin kendisi ve diğer öğrenciler için çok iyi geldiğini söyledi.

Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölümünü kazanan öğrencilerden Müslüm Tekin de verilen destekten dolayı Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve meclis üyelerine teşekkür ederek, “Hem üniversite kayıt yaptırmamızdan, hem de yeni bir şehre yerleşmemizden dolayı masraflarımız oldukça artmıştı. İhtiyaçlarımızın birazını karşılayan belediyemizin böyle bir nezakette bulunması son derece anlamlı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Fatma Taşar isimli veli ise yaptığı açıklamada, böyle bir uygulamanın kendilerini çok memnun ettiğini dile getirerek, ekonomik yüklerini bir nebze olsun azalttığı için Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya ve ekibine teşekkür etti.