Anasayfa > Haberler > Başkan Kutlu’dan Mevlit Kandili Mesajı

Başkan Kutlu’dan Mevlit Kandili Mesajı

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğumunun 1447. yıldönümü vesilesiyle idrak edilecek olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajına, Mevlid Kandilinin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni ederek başlayan Başkanımız, iyiliğin ve barışın elçisi olan Peygamber Efendimiz (SAV)’in ümmeti olarak her zaman birbirimize iyilikle yaklaşmamız gerektiğine vurgu yaparak, “Efendimiz (SAV)’in dünyayı aydınlattığı günün yıldönümü olarak kutlanan Mevlid Kandilinin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur iklimine vesile olmasını diliyorum. İnşallah bu mübarek gece, ülkemiz ve İslam dünyası için sıkıntıların, karanlıkların, gözyaşının ve hüznün sona erdiği gecelerin başlangıcı olur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin Mevlid Kandilini kutluyorum” diye konuştu.