Anasayfa > Haberler > Başkan Kutlu:“Mirasımız Dürüst Belediyeciliğimiz Olacak”

Başkan Kutlu:“Mirasımız Dürüst Belediyeciliğimiz Olacak”

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Mercan TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Harıkçı’nın hazırlayıp sunduğu ‘Gündeme Dair’ programına konukoldu.Adıyaman Belediyesi’nin üç yılını değerlendiren, Adıyaman siyaseti ve geçmiş yönetimle yaşanan problemlerle ilgili sorulansoruları yanıtlayan Başkan Kutlu,her soruya açık yüreklilikle cevap verdi. 3 yıllık görev süresi boyunca özellikle Adıyaman’ın yıllardır çözülemeyen yeraltı ve yer üstü çalışmaları ve ulaşımdaki yenilikleri ile dikkat çeken Başkan Kutlu, yeni projeleri hayata geçirmek için de gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getirdi.Adıyamanlıların her şeyin en iyisine layık olduğunu ve bu bilinçle çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, sorulan bir soru üzerine “Siyasette gelecekte ne olacak diye bir kaygı taşımıyorum. Rabbim neyi nasip ederse o olur. Tek amacım bu görevi bıraktıktan sonra bu ile dürüst belediyeciliğimizi miras bırakmak” dedi.

“AK PARTİ TEŞKİLATI OLARAK ÖNCELİĞİMİZ İLİMİZİN MENFAATİ”

AK Parti il teşkilatı olarak; milletvekillerinden kendisine, il başkanından yönetimin her bir bireyine kadar herkesin tek derdinin Adıyaman olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Kutlu, geçmiş yönetimle ilgili sorulan soruya ise, “Kimseyi suçlu çıkarma gibi bir derdimiz yok. Ancak bize de bazı görevler verilmişse bu görevi yerine getirmek zorundayız. Geçmiş yönetimle ilgili halen devam eden bazı davalar var. Göreve geldiğimizde söylediğimiz gibi birçok bankamatik personelini tespit edip, çalışması için davet ettik. Bazıları geldi ancak gelmeyenler işten çıkarıldı” diye konuştu.

“EL BİRLİĞİYLE ÖNEMLİ BİR İŞİ HALLEDECEĞİZ İNŞALLAH”

Kentsel dönüşümle ilgili olarak da, çalışmaların son aşamaya geldiğini ve kısa süre içerisinde mülk sahipleriyle görüşmelere başlayacaklarını dile getiren Başkan Kutlu, tek amaçlarının başlangıcından bitimine kadar Adıyamanlıların faydasına olacak bir çalışmaya imza atmak olduğunu söyleyerek, “Kentsel dönüşümün gerçekleşeceği alanın ilimizin gelişimi ve mimarisi açısından örnek teşkil etmesini istiyoruz. Bunun yanında bu işi Adıyamanlı müteahhitlerle yaparak her kuruşunun Adıyaman’da kalmasını amaçlıyoruz. Mülk sahipleri de bize yardımcı olursa el birliğiyle çok önemli bir işi halletmiş olacağız. İmar revizyonuyla ilgili çalışmalarımız da son aşamaya geldi” şeklinde konuştu. Program yapımcısı Metin Harıkçı’nın izleyicilerden gelen soruları yönetmesi üzerine sorulan sorulara tek tek yanıt veren Başkan Kutlu, eski otogarın yerine çok amaçlı bir kültür merkezi yapmayı planladıklarını, şehir içi ulaşımında asıl hedeflerinin tüm minibüs hatlarını bir araya toplamak olduğunu, hükümet konağı önüne yürüyen merdivenli bir üst geçit yapmayı düşündüklerini söyledi.

-“BİZDEN DAHA UCUZA SU VEREN İL BELEDİYESİ GÖRMEDİM”

Cenaze hizmetlerinden, hasta ve hasta yakınlarına yönelik vizyon projelere kadar birçok konuya da değinen Başkan Kutlu, 3. Çevreyolunun kısa süre içerisinde bir bütün olarak hizmet vermeye başlayacağını müjdeledi. Su faturalarının kabarık gelmesi konusu ile ilgili olarak da, “Bizden daha ucuza su veren bir başka il belediyesiyle daha karşılaşmadım. Su faturalarında son dönemlerdeki artışın sebebi Arıtma Tesisi ücretidir. Bu ücrette kanunen alınmak zorunda” diyen Başkan Kutlu, şehrin 30 yıllık altyapısını değiştirmeye başladıklarını dile getirdi.Şehrin birçok noktasında devam eden çalışmalardan dolayı yaşanan sıkıntılar olduğunu ve vatandaşların buna sabır gösterdiğini de dile getirerek teşekkür eden Başkan Kutlu, kalıcı semt pazarlarının inşaatlarına başlandıklarını da müjdeledi. Başkan Kutlu programın sonunda Mercan TV ailesine ve Adıyamanlılara teşekkür ederek, “Bu ile ne kadar hizmet etsek azdır” dedi.

#DurmakYokYolaDevam