Home > Hizmetler > Belediyemiz, Kırsaldan Gelen Çocukları Sevindirdi

Belediyemiz, Kırsaldan Gelen Çocukları Sevindirdi

Belediyemiz tarafından düzenlenen ve Adana Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen çocuk oyununu izlemek için kırsal bölgelerden şehir merkezine gelen çocuklara doyumsuz bir gün yaşadı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ve Adana Devlet Tiyatroları’nın sahnelenen ‘Don Kişot’ isimli oyun çocuklardan büyük ilgili gördü.

Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda sahnelenen oyunun onur misafiri olan kırsal bölgelerden gelen çocuklar, Belediyemizin katkılarıyla güzel bir gün geçirmiş oldu.

Tiyatro oyunu sahnelenmeden önce Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendinin ev sahipliğinde, Valimiz Nurullah Naci Kalkancı ve il protokolümüzle yemekte buluşan misafir çocuklar, daha sonra Adana Devlet Tiyatrosu tarafından hazırlanan ‘Don Kişot’ adlı tiyatro oyununu izledi.

Miguel De Cervantes tarafından yazılan, Reşat Nuri Güntekin tarafından Türkçeye çevrilen, Özen Rodop tarafından oyunlaştıran ve Mazlum Taşkıran tarafından yönetilen oyunda, Don Kişot ve yol arkadaşı Sanço Panza’nın, erdem ve güzel bir dünya uğruna çıktıkları serüveni komedi tadında izleyen çocuklar, oyun sonunda sanatçıları yoğun bir şekilde alkışladı.

Tiyatro oyununun sonunda sahneye çıkarak oyunculara çiçek takdim eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’nun eşi Fulya Kutlu hanımefendi, kırsaldan gelen miniklere de satranç takımı hediye etti.