Home > Hizmetler > Engelliler Doyasıya Eğlendi

Engelliler Doyasıya Eğlendi

Belediyemiz, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla düzenlediği etkinlikte il protokolümüz ile engelli ve engelli ailelerini bir araya getirdi.

İl protokolümüz, Belediyemizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Adıyaman’daki engelli vatandaşlar ve aileleri için organize ettiği akşam yemeği ve sonrasındaki konsere katıldı.

Türkiye Petrolleri Kültür Merkezinde gerçekleşen ve Valimiz Aykut Pekmez ile eşi Yeşim Pekmez hanımefendi, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, İl Jandarma Komutanımız Albay Ercan Atasoy, Emniyet Müdürümüz Metin Alper, İl Müftümüz Mehmet Taşçı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK temsilcileri ile çok sayıda engelli ve ailesinin katıldığı akşam yemeğinde engellilerle bir arada yemek yiyen protokol üyeleri, onlarla sohbet edip, sıkıntılarını dinledi.

Misafirleriyle tek tek ilgilendiği programda yaptığı konuşmada teşriflerinden dolayı tüm engelli ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür eden Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, herkesin bir engelli adayı olduğunu ve engelli vatandaşların günlük hayatta karşılaştığı sorunların yakından bilinip, ona göre hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yemeğin ardından yine Belediyemiz öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Türkiye Petrolleri Konferans Salonunda ‘Yeşilçam Müzikleri’ konseri gerçekleştirildi. Şef Kenan Çimtay öncülüğünde Yeşilçam Filmlerinin müziklerini seslendiren koro üyeleri, davetlilerden büyük beğeni topladı.

Konser sonunda sahneye çıkan Valimiz Aykut Pekmez ile eşi Yeşim Pekmez hanımefendi, Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu hanımefendi, sanatçılara teşekkür ederek hediye ve çiçek takdiminde bulundu.