Anasayfa > Hizmetler > İlimizin İlk Sanat Sokağı Çocuk Şenliğiyle Açıldı

İlimizin İlk Sanat Sokağı Çocuk Şenliğiyle Açıldı

Belediyemizin organizesiyle Kale’nin eteğindeki Sanat Sokağı’nda gerçekleştirilen “23 Nisan Şenliği”ne çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

Hısn-ı Mansur Kalesi’nin eteğinde yeni oluşturulan ‘Sanat Sokağı’nda çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. İlk defa bu yıl gerçekleştirilen çocuk şenliğine, Pozitif Gelişim ve Girişim Derneği, Gençlik Kültür Evi, Gençbank Adıyaman, Adıyaman Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Topluluğu ile Adıyaman Engelsiz Yaşam Derneği destek verdi.

Müzik eşliğinde gün boyu hareketli olan ‘Sanat Sokağı’nda, çocuklar gönüllerince eğlendi. Çocuk şenliğine katılan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu çocuklarla yakından ilgilendi ve zaman zaman onlara eşlik ederek, oyun oynadı. Sokak boyunca oluşturulan stantlardaki rengârenk çocuk materyalleri ise göz kamaştırdı. Çocuklar çamurla, köpükle oynadı. Resim yaptı. Gençlerle birlikte şarkı söyleyerek gönüllerince eğlendiler. Eğitici ve öğretici oyunların da olduğu şenlikte, çocuklar gün boyu eğlenceli zaman geçirdi.

Etkinlikte kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, isimsiz olan sokağın ismini ‘Sanat Sokağı’ yaptıklarını ve bundan sonra bu tür sanatsal faaliyetlerin bu sokakta gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Başkan Kutlu; “Bugün çocuklara yönelik bir eğlence programı düzenledik. ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ etkinlikleri kapsamında çocuklarımıza bu şenliği armağan ediyoruz. Etkinliğimiz gün boyu devam ediyor. İnşallah bundan sonra da bu sokağımızı her zaman canlı ve cıvıl cıvıl tutacağız. ‘23 Nisan’ dolayısıyla açılışını yapmış olduk. Burası isimsiz bir sokaktı, burayı Sanat Sokağı olarak düzenledik. Burada sanat faaliyetlerinin yapılabilir olduğunu göstereceğiz” dedi.