Home > Hizmetler > Konservatuarımız Güz Kurslarıyla Devam Ediyor

Konservatuarımız Güz Kurslarıyla Devam Ediyor

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyetlerini yürüten Belediye Konservatuarında güz dönemi kursları devam ediyor.

2018-2019 güz dönemi kurslarına devam eden Belediye Konservatuarımız, her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Her yıl yaz ve güz olmak üzere iki ayrı dönemde binlerce öğrencinin 20’ye yakın dalda eğitim aldığı konservatuar bu yılda yoğun ilgi görüyor.

Belediye Konservatuarı güz dönemi ile ilgili bilgi veren Konservatuar yetkililerimiz, kurslara gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: “Konservatuarımızda daha önceki yıllarda olduğu gibi güz döneminde de yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Her yıl üstüne koyarak büyüyen konservatuarımızda 2018-2019 güz döneminde, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Halk Oyunları, Resim, Tiyatronun yanı sıra gitar, bağlama, ney, piyano, ud, keman, satranç, resim ve şan eğitimi gibi bölümlerde eğitimler veriliyor. Eğitimler sonunda başarılı olan kursiyerlerimiz katılım belgesi almaya hak kazanacak.”

Kurslara katılan öğrenciler ise kendilerine ücretsiz olarak tanınan bu imkanlardan dolayı Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu başta olmak üzere tüm yetkililerimize teşekkür ederek, tüm sanatseverleri kendileri gibi bu imkanlardan yararlanmaya davet etti.