Anasayfa > Haberler > KUTLU’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

KUTLU’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak tüm kadınların ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Başkanımız yaptığı açıklamada, kadınların toplumsal hayatın vazgeçilmez değerlerinin başında geldiğini belirterek, “Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, varlıklarıyla onurlandığımız; eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın günü kutlu olsun” dedi.
Adıyaman Belediyesi olarak kadınların sosyal yaşamda var olmaları için çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini de dile getiren Başkanımız, “Kadınlarımıza yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden bir dine mensubuz. Biz de dinimizin emri ile ayrımcılığın her türlüsüne karşı olduk. Özellikle de bayanlara karşı olan ayrımcılığa… Bu bilinçle kadınlarımıza destek olmak için belediyemiz bünyesinde birçok hizmete imza attık. Kadın Danışma Merkezi’nden Kadın ve Gençlik Merkezlerine, kadınlarımız için istihdam sağlayıcı kurslardan onların el becerilerini geliştirecek ve ev ekonomilerine katkı sunacak mesleki eğitimlere kadar birçok alanda hizmet veren belediyemiz, çeşitli mahallelerde açtığı AKSEM’lerle ve yine faaliyete geçirdiğimiz kapalı yüzme havuzu gibi alanlarla da bayanların sağlıklı bir birey olmaları için olanak sağladık. Yaptığımız çalışmalarla bizim için ne kadar önemli olduklarını gösterdiğimiz tüm bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.