Home > Haberler > KUTLU’dan Regaip Kandili Mesajı

KUTLU’dan Regaip Kandili Mesajı

Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

7 Mart Perşembe gecesi idrak edeceğimiz mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, tüm Adıyamanlıların ve İslam âleminin kandilini kutladı.
Başkanımız, Regaip Kandili mesajında şunları dile getirdi: “İslam âlemi için son derece önemli bir yere sahip olan, mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandilini Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece idrak edeceğiz. Millet olarak büyük önem verdiğimiz bu mübarek gecelerin bir yenisine daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü olduğu Ramazan ayının habercisi ve üç ayların başlangıcı olan bu önemli gecede ellerini göğe açarak dua eden tüm kardeşlerimizin, bu milletin birliği ve dirliği için dua etmesini istiyorum. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu manevi iklimi fırsat bilmeliyiz. Bugün birçok yerde akan kanın, çekilen acıların bir an evvel durmasını, ülkemizde yaşanan terör olaylarının son bulması için bu özel geceden faydalanmamız gerek. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin idrak edeceğimiz mübarek Regaip Kandilini kutluyor, mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”