Anasayfa > Haberler > Ulaşımda Devrim ; 4 ten 40’a Çıktı

Ulaşımda Devrim ; 4 ten 40’a Çıktı

Şehir içi ulaşımında büyük sorunlar yaşayan Adıyaman’da bu sorunu ortadan kaldırmak için yoğun gayretler sarf eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun talimatıyla Belediye otobüs sayısı 4 den 40 a çıkarıldı.

Gece 23.00 ile 06.00 saatleri arası otobüsler ücretsiz..

Gündüz yapılan seferlerin yanı sıra gece saat 23.00 ila 06.00 arasında da otobüsleri halkına ücretsiz sunan Adıyaman Belediyesi’nin hizmetlerini daha kaliteli bir şekilde sürdürülmesi halktan tam not alıyor.

Yeni Güzergah halkın takdirini topluyor.

Ulaşımdaki son çalışmalarla yıllardır yaşadıkları problemlerin sona erdiğini söyleyen üniversite öğrencileri, Adıyaman’da okuduğu dönem boyunca hep ulaşım sorunu yaşadıklarını ancak son üç yılda bu sorunların ortadan kalktığını dile getirerek, “Şu ana kadar ulaşımda hep sorunlar yaşadık. Daha önce belediye otobüsleri 30 dakikada bir geliyordu, ancak alınan yeni otobüslerden sonra artık çok daha kısa sürede geliyor ve yoğunluk yaşamadan hemen binebiliyoruz. Ayrıca belediye otobüslerinin güzergahının yeni hastane ile üniversite arasında direk olması da ayrıca bir avantaj bizim için. Bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Otobüs sayısı 4 ten 40 a çıktı..

Bazı Adıyamanlı vatandaşlar ise şehir içi ulaşımında yaşanan gelişmelerden duyduğu memnuniyeti şöyle dile getirdi: “Çocuklarımız Altınşehir mevkiinde bulunan lisede okuyor. Okula gitmek için her gün belediye otobüsüne binmeleri gerekiyor. Daha önce çoğu kez yolda kalıyorlardı, dolu olduğu için binemiyorlardı ama otobüs sayılarının arttırılmasıyla bu sorun ortadan kalktı. Belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz.”

Vatandaşlar özellikle yeni açılan güzergah ile gece ücretsiz olan ulaşım hizmetlerinin takdire şayan olduğunu dile getirerek Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.

#DurmakYokYolaDevam